Jasiura Jarosław

W roku 1987 rozpoczął naukę w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im F. Chopina w Opolu, którą ukończył w 1994 r. w klasie organów mgr Elżbiety Kaszyckiej-Kowalczyk. W roku 1991 ukończył Studium Muzyki Kościelnej w Opolu w klasie organów mgr Lucyny Glezner-Sun. Dalszą edukację muzyczną kontynuował na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, którą ukończył z wyróżnieniem na dwóch kierunkach: Wychowania Muzycznego ze specjalizacją Chórmistrzowską w klasie ad. Bogusławy Orzechowskiej oraz Dyrygentury Symfonicznej w klasie prof. Mieczysława Gawrońskiego. Jest absolwentem Podyplomowych Studiów Chórmistrzowskich, które ukończył w 2008 roku na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. W 2013 roku uzyskał tytuł doktora sztuki w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. W latach 2005-2021 pracował jako organista, chórmistrz i kompozytor w Narodowym Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Pomysłodawca i założyciel Stowarzyszenia Jasnogórska Szkoła Chóralna oraz Jasnogórskiej Publicznej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia. Jest autorem wielu utworów  i opracowań stworzonych na potrzeby życia muzycznego Sanktuarium, m.in. melodii do pieśni "Ze wzgórz Częstochowy". Przez 16 lat pracy na Jasnej Górze, jako dyrektor artystyczny prowadził Jasnogórski Chór Chłopięco-Męski Pueri Claromontani. Jako dyrygent angażował się także w działalność Polskiej i Międzynarodowej Federacji Pueri Cantores. 

Koncerty Organowe 2024 (1)

Tomasz Głuchowski - organy. Absolwent kaliskich szkół średnich: Technikum Budowy Fortepianów oraz Państwowej Szkoły Muzycznej II st. (klasa organów Kazimierza Madziały). W latach 1996–2004 studiował grę na organach (Klemens Johannes Kaminski) i klawesynie (Marta Czarny-Kaczmarska) we wrocławskiej Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego (AMKL). 

Karol Lipiński-Brańka – skrzypek. Ukończył z wyróżnieniem Państwową Ogólnokształcącą Szkole Muzyczną w Częstochowie, a następnie Akademię Muzyczną im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie skrzypiec ad. dra hab. Andrzeja Ładomirskiego. Swoje umiejętności doskonalił na licznych kursach mistrzowskich m.in. u Tinty von Altenstadt (Holandia), Franka Almonda (USA), Jurisa Svolkovskisa (Łotwa), Petrasa Kuncy (Litwa), Zdenka Goli (Czechy), Jolanty Sosnowskiej (Austria).

więcej o muzykach
Koncerty Organowe 2024 (2)

Justyna Stanek Oboistka. W 2013 r. ukończyła Akademię Muzyczną im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie Tomasza Miczki. Jest laureatką konkursów w kategorii solowej oraz kameralnej, m. in. II nagrody w VI Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. M. Spisaka
w Dąbrowie Górniczej (2012). Współpracowała z takimi zespołami jak Orchestre Philharmonique de Marseille, Praska Orkiestra Kameralna, Narodowa Orkiestra Polskiego Radia, Sinfonia Varsovia, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej, AUKSO – Orkiestra Kameralna Miasta Tychy

Malwina Lipiec-Rozmysłowicz. Harfistka solistka Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu. Adiunkt doktor sztuk muzycznych, od 2009 roku prowadzi klasę harfy w Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Z wyróżnieniem ukończyła krakowską Akademię Muzyczną w klasie harfy prof. Bogumiły Lutak-Modrinić, a także podyplomowe studia mistrzowskie w Królewskim Konserwatorium w Brukseli w klasie harfy prof. Susany Mildonian i Jany Bouškovej.

więcej o muzykach
Koncerty Organowe 2024 (3)

Jeden z najbardziej wszechstronnych polskich kwartetów grający klasykę, pop, jazz, folk, muzykę nowoczesną. Zespół tworzą niezwykłe osobowości artystyczne: Jacek Dzwonowski, Jacek Heczko - skrzypkowie, Aleksandra Marko-Lech - altowiolistka, Michał Lech -wiolonczelista - absolwenci Akademii Muzycznej w Katowicach. Na scenach europejskich i światowych grupa występuje od roku 1998. Altra Volta kwartet smyczkowy koncertował dla publiczności w Niemczech, Francji, Hiszpanii, Włoszech, Watykanie, Szwajcarii, Słowacji, Turcji, Litwie, Białorusi, Holandii, Egipcie, Indiach, Sri Lance i Chinach oraz publiczności w Polsce.

Koncerty Organowe 2024 (4)
Koncerty Organowe 2024 (5)

Urodził się w 1985 r.w Lublinie. Ukończył Państwową Szkołę Muzyczną II° w klasie organów dr Jadwigi Kowalskiej oraz Instytut Muzykologii na Wydziale Teologii KUL w klasie organów specjalnych prof. Jarosława Wróblewskiego. Kształcił się również na Wydziale Fortepianu,Klawesynu i Organów w klasie organów tegosamego pedagoga na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Jest pierwszym organistą Archikatedry Lubelskiej, członkiem Komisji ds. Muzyki Kościelnej oraz wykładowcą Studium Organistowskiego w Lublinie. Stanisław Maryjewski ma w swoim repertuarze utwory od muzyki dawnej po współczesność. Ze szczególnym upodobaniem wykonuje literaturę francuską i polską przełomu XIX i XX w. oraz improwizacje. Uczestniczył w kilku kursach mistrzowskich, jest także laureatem konkursów kompozytorskich. Zdobył wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie Organowym w Ružomberoku (Słowacja). Nagrał kilkadziesiąt płyt z muzyką organową. Dokonał wielu premierowych nagrań utworów organowych polskich kompozytorów. Jest także autorem muzyki do pieśni i nabożeństw. Koncertuje w ośrodkach muzycznych w kraju i za granicą. Jako akompaniator współpracuje na stałe z solistami i zespołami. Jest pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym festiwali organowych odbywających się w Archikatedrze Lubelskiej, w kościele pw. św. Antoniego Padewskiego w Lublinie, w Kraśniku oraz Janowie Lubelskim.

Koncerty Organowe 2024 (6)

To kwintet instrumentów dętych blaszanych, działający w Poznaniu od 1990 roku. Jego członkami są trębacze: Paweł Zadrożniak i Mateusz Wołczański, waltornista Damian Lotycz, eufonista Artur Mross oraz założyciel zespołu – tubista Jacek Kortylewicz. Artyści regularnie współpracują z czołowymi polskimi instrumentalistami, występując także w powiększonym, 10-osobowym składzie. Na ich repertuar, obejmujący epoki od renesansu do współczesności, składają się najważniejsze pozycje literatury kameralnej oraz autorskie transkrypcje utworów wokalnych i orkiestrowych. Oprócz tego kwintet wykonuje muzykę marszową, rozrywkową oraz rzadko dziś graną muzykę wieżową. W 1995 r. zespół zajął IV miejsce na Międzynarodowym Konkursie Kwintetów Blaszanych w Moers. Podczas swojej 33-letniej aktywności dał 1558 koncertów w Polsce, Hiszpanii, Niemczech (m.in.: Berliner Dom), Czechach, Holandii i Włoszech. Poznań Brass bierze udział w wielu krajowych festiwalach muzycznych, m.in. we Wrocławiu, Kamieniu Pomorskim, Leżajsku, Dusznikach Zdroju, Kartuzach i Kołobrzegu. Zespół dokonał wielu nagrań radiowych i telewizyjnych. Ponadto prowadzi działalność edukacyjną, organizując koncerty dla dzieci i młodzieży.

Skip to content