zajęcia plastyczne kluczborski dom kultury

Studio Plastyczne

Zapraszamy wszystkich, których interesuje sztuka, fascynuje świat barw oraz pragną rozwijać swoje pasje i talenty i wyrażać siebie  za pomocą różnych  technik plastycznych.

Zajęcia odbywają się w kilku  grupach wiekowych, przeznaczonych dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Uczestnicy, pod kierunkiem instruktorów, poznają różne techniki plastyczne, ćwiczą kreatywność i umiejętności manualne oraz rozwijają wrażliwość plastyczną. Biorą udział  w konkursach plastycznych, plenerach artystycznych oraz wystawach.

Pracownia malarstwa i rysunku dla dorosłych

Propozycja dla osób powyżej 20 roku życia, które pragną  pod okiem artysty plastyka rozwijać swoje zdolności w zakresie rysunku i malarstwa sztalugowego. Zajęcia uczą podstawowych zasad poprawnego rysunku, kompozycji na płaszczyźnie, perspektywy, teorii koloru. Dają możliwość poznania różnych technik malarskich i rysunkowych i doskonalenia ich pod okiem instruktora wg indywidualnych predyspozycji i upodobań, co do tematyki prac i techniki plastycznej wybieranej przez uczestników. W pracowni działa grupa twórców nieprofesjonalnych ”Wena”, która rozpoczęła swoją artystyczną przygodę w 2006 roku. Od tego czasu aktywnie działa i wspiera inicjatywy kulturalne. Działalność grupy skoncentrowana jest na twórczości malarskiej. Wspólna pasja jej członków, zapał i zaangażowanie owocują i przynoszą wymierne efekty w postaci organizowanych wystaw autorskich, wernisaży i plenerów. Członkowie „Weny” wielokrotnie brali również udział w konkursach plastycznych dla twórców nieprofesjonalnych zdobywając czołowe miejsca.

Wesołe Nożyczki

Zajęcia techniczno-plastyczne “WESOŁE NOŻYCZKI” to propozycja dla dzieci w wieku od 5 do 7 lat. Podczas zajęć dzieci wykonują prace plastyczne różnymi technikami, bawią się kolorami i rozwijają swoją wyobraźnie.

Instruktor: Anita Szelągowska

Pracownia rysunku i malarstwa dla młodzieży 15 -19 lat.

Na zajęciach poznajemy podstawy poprawnego rysunku studyjnego i malarstwa sztalugowego w oparciu o martwą naturę i modela oraz nawiązania do historii sztuki. Uczymy się poprawnej kompozycji na płaszczyźnie, zasad perspektywy, proporcji, obserwacji z natury, pracy na większym formacie. Zajęcia dają możliwość kreatywnego tworzenia w różnych technikach plastycznych. Są pomocne w przygotowaniu do egzaminów do szkół plastycznych.

Młodzież
Dzieci I- IV

Plastyka dla dzieci kl. I - IV

Zajęcia  plastyczne dla dzieci kl (I – IV) to propozycja dla tych wszystkich uczniów,  którzy  wykazują zainteresowania tą dziedziną aktywności i czerpią zadowolenie z faktu tworzenia prac plastycznych.
Spotkania odbywają się cyklicznie raz w tygodniu.

Instruktor: Anita Szelągowska

Plastyka dla dzieci kl. V-VIII

Zajęcia dla starszych dzieci, pragnących rozwijać swoje zainteresowania i doskonalić umiejętności. Na zajęciach poznajemy różne techniki ekspresji plastycznej, sposoby komponowania prac, uczymy się podstawowych zasad rysowania i malowania, czerpiemy inspiracje z otaczającego świata oraz dzieł wielkich artystów.

Dzieci szkolne
Street Art

Zajęcia Plastyczne Sketch Session / Street Art dla dzieci oraz dorosłych

Lubisz rysować ? Interesujesz się sztuką miejską (Graffiti/Street Artem) ? Czytasz komiksy, oglądasz kreskówki a gry komputerowe masz małym palcu ?  Chciałbyś tworzyć w takiej stylistyce ale nie do końca wiesz jak ? Jeśli tak to koniecznie zajrzyj do Nas … Dowiesz się więcej na temat historii oraz procesów powstawania tych dziedzin sztuki.  Nauczysz się jak narysować swoją ulubioną postać z gry czy komiksu lub stworzysz zupełnie nową wg własnej wizji ? Poznasz ciekawe i pomocne rozwiązania w tworzeniu. Wymienisz się swoimi doświadczeniami z innymi uczestnikami zajęć.  Bystrzej i świadomiej zaczniesz patrzeć na otaczającą Cię sztukę w przestrzeni miejskiej. A może staniesz się niedługo jej twórcą ?  Brzmi nieźle ? Może i tak ale żadne słowa nie oddadzą ATMOSFERY podczas zajęć.  Przekonaj się. Przyjdź i uwolnij pomysły !

Instruktor: Przemysław Szyporta  (Petion) Portfolio : IG/FB Petion_Pet

Ceramika

Zajęcia ceramiczne z doświadczonym instruktorem łączą aspekty artystyczne i praktyczne, umożliwiając uczestnikom tworzenie form płaskich i przestrzennych, od niewielkich rzeźb po codzienne naczynia. W pracowni rozwijają nie tylko kreatywność, ale także estetykę, koordynację dłoni oraz oferują momenty wyciszenia i skupienia. To miejsce, gdzie sztuka i funkcjonalność spotykają się, tworząc niepowtarzalne doznania w procesie tworzenia z gliny.

Instruktor: Grzegorz Sypko

Ceramika