“POWRÓĆMY JAK ZA DAWNYCH LAT”

Zespół idealny na ambitna biesiadę.

“Gdzie słyszysz śpiew – tam wchodź, tam dobre serca mają.  Źli ludzie – wierzaj mi – Ci nigdy nie śpiewają”. 
 Johann Wolfgang von Goethe.

Zespół powstał z potrzeby serc. Uczestnikami tego wokalnego ansamblu są seniorzy. Ludzie, którzy w swoim zawodowym czasie nie  mogli, z różnych powodów, realizować swoich artystycznych pasji.
Na dawne marzenie, scenę i błysk fleszy przyszedł czas, kiedy zawodowa kariera dobiegła końca. Ogromna  determinacja, warunki, również głosowe i nieodparta chęć artystycznej wspólnoty zgromadziła w Centrum Kultury same PEREŁKI. Odcieni tych PEREŁ jest tak wiele, jak wiele jest ludzkich historii. Każdy uczestnik Zespołu reprezentuje inny “kolor” ale razem tworzymy najpiękniejszą tęczę.

Zespół liczący 25 osób w okresie dwóch lat artystycznej pracy zgromadził  spory repertuar, utwory od  lat trzydziestych po piosenki współczesne. Z przyjemnością prezentuje również repertuar wojskowy czy kolędowy. Podjął również próby nad przedstawieniem literackim ukazującym wybrane utwory Ignacego Krasickiego w połączeniu z muzyką i piosenką Marka Grechuty.

“Powróćmy, jak za dawnych lat” z powodzeniem prezentuje się na okolicznościowych imprezach, festynach, dożynkach i okazyjnych jubileuszach.  W listopadzie 2022 roku Zespół po raz pierwszy wziął udział w IV Festiwalu Piosenki Seniorów “Czas nas uczy pogody” 
 w Komprachcicach zajmując tam zaszczytne I miejsce. 

Zespół prowadzi wspaniały i ambitny instruktor – Lubomira Krzenciessa  

Powróćmy jak za dawnych lat Powróćmy jak za dawnych lat (2)
Powróćmy jak za dawnych lat (3) Powróćmy jak za dawnych lat (4)
Skip to content