Katarzyna Kłosowska Joanna Zubańska-Sołyga

„DUET AMOROSO”

Jesteśmy duetem wokalno-instrumentalnym, występującym pod nazwą „DUET   AMOROSO” składzie:
Katarzyna Kłosowska – mezzosopran
Joanna Zubańska – Sołyga – fortepian

Śpiewanie, muzykowanie i dzielenie się muzyką daje im niesamowitą radość, dlatego absolwentki Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi, postanowiły wspólnie stworzyć projekt, w którym to przeniosą słuchaczy w świat muzyki klasycznej, jej arii i pieśni, znanych na całym świecie, o tematyce zabawnej, oraz jak mówi nazwa -Duet Amoroso -czyli miłości i uczucia.

Biorą udział w rozlicznych produkcjach i cyklach koncertowych, kabaretach, konkursach i festiwalach w Polsce.

Katarzyna Kłosowska- mezzosopran
Urodzona w 1989 roku. Jako artysta sztuk scenicznych swoją edukacje rozpoczęła w klasie skrzypiec Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Ignacego J. Paderewskiego w Kluczborku. Dyplomantka Szkoły Muzycznej I i II st. im. Fryderyka Chopina w Opolu, gdzie swój warsztat muzyczny szkoliła w klasie śpiewu prof. Ireny Torbus. Dalszą edukację muzyczna kontynuowała w Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi o kierunku wokalno -aktorskim, specjalizacja – śpiew, u dr Doroty Wójcik. Studia I oraz II stopnia ukończyła z wyróżnieniem. Śpiewa w Polsce oraz za granicą, wykonując dzieła począwszy od muzyki barokowej po muzykę współczesną. W 2019 roku zdobyła II miejsce oraz Bursztynową Strunę na IX Festiwalu Włoskiej Muzyki Operowej „Bel Canto Per Sempre” we Włocławku. Na swoim koncie ma wiele występów, jednym z najważniejszych był udział  w spektaklu, który odbył się w Teatrze Muzycznym w Łodzi w 2019 roku gdzie wcieliła się w jedną z postaci w operetce                  J. Offenbacha „ Wielka Księżna Gerolstein”. Od 2020 roku związana z Centrum Kultury w Kluczborku gdzie spełnia się w roli nauczyciel emisji głosu.

Joanna Zubańska – Sołyga
Urodziła się 12. 03. 1991 r. w Łodzi. Szkołę Muzyczną I stopnia ukończyła  w Kluczborku. Dalszą naukę kontynuowała w Państwowej Szkole Muzycznej w Opolu w klasie fortepianu prof. Celiny Hellerowej. Z prof. Celiną Hellerową szła przez swoją drogę muzyczną 11 lat, a w tym czasie była laureatkom wielu konkursów m.in. w Żaganiu, Łodzi, Jeleniej Górze, Głubczycach, Berlinie i Gorzowie Wielkopolskim. Dalszą naukę podjęła w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie fortepianu prof. Anny Wesołowskiej – Firlej. Studia rozszerzyła o moduł kameralistyki pod opieką prof. Bogusława Pikały. Podczas trwania studiów została laureatką III Nagrody w Uczelnianym Konkursie „Wykonawstwo Miniatury Fortepianowej” (2014). Brała udział w cyklu koncertów „Estrada Młodych” w Łodzi, Gdańsku, Sanoku i Krośnie (2015). W uczelni odbyły się również  warsztaty Wokalno – Sceniczne, w których uczestniczyła jako pianista – akompaniator. Brała udział również w wielu kursach pianistycznych i kameralnych: Alicji Palety – Bugaj, Katarzyny Sokołowskiej, Ingrid Andsnes, Raffaela Cortesi, Rafała Marata, Kevina Kennera, Anny Prabuckiej – Firlej. Otrzymała również dwukrotnie Stypendium Naukowe Rektora w 2014 i 2015 roku. Studia ukończyła z wyróżnieniem w 2016 roku. Obecnie mieszka w Kluczborku, gdzie pracuje w Szkole Muzycznej I stopnia, jako nauczyciel fortepianu i akompaniator.

Próbka dźwiękowa. 

Skip to content