Orkiestra Dęta z Łowkowic

Orkiestra Dęta została założona w Łowkowicach w 1926 roku. Od 29 lat bierze udział w konkursach i przeglądach orkiestr na szczeblu wojewódzkim. Od 23 lat reprezentuje województwo Opolskie na Regionalnych Przeglądach Orkiestr Ochotniczych Straży Pożarnych.

W ramach swojej działalności artystycznej  występuje również jako orkiestra Mniejszości Niemieckiej. W 2021 r. orkiestra zajęła I miejsce w województwie opolskim w plebiscycie Trybuny Opolskiej” Orkiestra Roku” ,oraz II miejsce w Przeglądzie Orkiestr Mniejszości Niemieckiej, a także III miejsce w I Mistrzostwach Polski Orkiestr Dętych online, w kategorii orkiestr małych. W ubiegłym roku zespół zajął  I miejsce w Przeglądzie Orkiestr Mniejszości Niemieckiej, oraz II miejsce na Rewii Orkiestr w Radłowie. Na zaproszenie Marszałka Województwa już po raz drugi reprezentowaliśmy nasze województwo w zaprzyjaźnionym landzie Nadrenia- Palatynat w Niemczech. Występowaliśmy również w Austrii i Czechach.

Orkiestra liczy 38 muzyków, oraz posiada również grupę mażoretek „Victoria” , która uświetnia występy. Repertuar wykonywanych utworów jest bardzo szeroki- od utworów klasycznych do znanych hitów współczesnych kompozytorów. Kapelmistrzem orkiestry od 23 lat jest Wiktor Poloczek , natomiast osoba zarządzającą orkiestrą dętą jest Ryszard Drong.

Poniżej próbki dźwiękowe z koncertów:
,,Wojenko, wojenko” i ,,Przybyli ułani pod okienko” 
“Bóg się rodzi”

 

Orkiestra Dęta z Łowkowic Orkiestra Dęta z Łowkowic
Orkiestra Dęta z Łowkowic Orkiestra Dęta z Łowkowic
Orkiestra Dęta z Łowkowic
Orkiestra Dęta z Łowkowic Orkiestra Dęta z Łowkowic
Skip to content