Mariusz Buczek

Poezja Śpewana..

Gitarzysta, któremu poezja śpiewana towarzyszy od lat szkolnych.

Mariusz Buczek pierwsze szlify gitarowe zdobywał w wieku 8 lat pod czujnym okiem Waldemara Porady. Potem doskonalił warsztat na harcerskim i turystycznym szlaku. W szkole średniej współzałożyciel zespołu Ex Animo, który odnosił sukcesy w wielu przeglądach piosenki poetyckiej, harcerskiej czy aktorskiej, który prowadzony był przez Grzegorza Stempina. Instruktor i nauczyciel gry na gitarze w Wołczyńskim Ośrodku Kultury w latach 2005-2011. Ciągle tworzy, komponuje i zaraża pasją do gitary klasycznej, ale również basowej i ukulele. Artysta śpiewa prócz poezji śpiewanej, także piosenki harcerskie i turystyczne.

„Uważam, że takie utwory są potrzebne, ale młodzież niechętnie się teraz tym zajmuje, wciąż popularne są głównie legendy. Ja swoją pierwszą kasetę z poezją śpiewaną miałem już w szkole…”

Występuje wspólnie z Małgorzata Pasznicką oraz naszą kluczborską poetką, Agnieszką Chrobot. Wspólnie wprowadzą państwa w poetyki świat, pełen miłości, zadumy oraz pozwolą zatrzymać się na chwilę.

Koncertują razem od 13 lat w bibliotekach, ośrodkach kultury, domach seniora, stowarzyszeniach i kościołach. Łącznie uczestniczyli w 120 spotkaniach poetycko-muzycznych w 60 miejscach w województwie opolskim i poza jego granicami. 11 lat temu nagrali płytę „Szukam swego miejsca” do wierszy p. Agnieszki  Chrobot, 6 lat później kolejną „Duszy śpiew”, z kompozycjami Małgosi Pasznickiej. Dziś pragną zaprezentować następną płytę „Na fali czasu”. Znajduje się na niej 10 utworów śpiewanych oraz 10 wierszy, recytowanych przez p. Agnieszkę. Autorami kompozycji są Małgosia i Mariusz

Jak mówią o sobie „My nie zwalniamy w naszej poetyckiej wędrówce…

Mariusz Buczek Mariusz Buczek
Mariusz Buczek Mariusz Buczek (
Skip to content