Studio
Studio (2)

Studio Muzyczne

Witamy serdecznie wszystkich sympatyków zainteresowanych naszym studiem. Jeżeli tylko nie brakuje Wam zapału i chcecie rozpocząć przygodę z muzyką zapraszamy do zainteresowania się naszą ofertą. Wszystkim, którzy chcą i potrafią śpiewać proponujemy “Studio Piosenki”. Zespól Estradowy “Big Roll Band” chętnie przyjmie do swoich szeregów instrumentalistów. Młodzieży, która chciałaby założyć własne grupy muzyczne proponujemy w pełni przygotowane sale prób i studio nagrań. Nad wszystkimi grupami artystycznymi czuwają instruktorzy – specjaliści.

Koło Wokalne

Studio Piosenki w chwili obecnej liczy kilkanaście osób, których repertuar jest w stanie zadowolić każdego odbiorcę. Piosenki
z Kabaretu Starszych Panów, popularne utwory gwiazd polskiej sceny muzycznej, utwory do tekstów Agnieszki Osieckiej oraz inne „piosenki z tekstem” to repertuar, w którym najlepiej się czują młodzi wykonawcy, mający już na obecnym etapie rozwoju wyrafinowany gust muzyczny. Dzieci śpiewający w kole mają również swój całkiem spory repertuar.  Piosenkarze z powodzeniem uczestniczą w przeglądach i konkursach poza granicami miasta jak też koncertują dla gminnego środowiska.

Instruktor Lubomira Krzenciess

Koło Wokalne
Koło wokalne
Big Roll Band
rollband2

Big Roll Band

Zespół Estradowy Big-Roll-Band – to 22 osobowy zespół estradowy preferujący muzykę jazzową, która niesie nieprzebrane bogactwo wartości przede wszystkim artystycznych. Poprzez muzykę  narodów świata, jaką proponuje Big-Roll-Band  zostały stworzone możliwości wyrafinowanego rozwoju amatorom. Dzięki zaś wytrwałej pracy  muzycy  pod okiem doświadczonego dyrygenta rozwijają swój talent. Doceniony przez nasze środowisko zespół  czynnie uczestniczy
w szeregu koncertach w kraju jak i poza jego granicami.

Zespół estradowy Big Roll Band bierze czynny udział w imprezach organizowanych przez Centrum Kultury w Kluczborku oraz w licznych wydarzeniach artystycznych na terenie gminy i powiatu.

Dyrygent: Roland Mendel

Orkiestra Dęta Łowkowice

Orkiestra Dęta Łowkowice powstała w 1926r. W chwili obecnej zespół liczy około 40 muzyków. W repertuarze orkiestry znajdują się zarówno utwory klasyczne jak i utwory muzyki współczesnej. Orkiestra koncertuje w kraju i za granicą. Od szeregu lat bierze udział w Przeglądach Regionalnych Orkiestr OSP zajmując tam czołowe miejsca. Występom orkiestry często towarzyszy  grupa mażoretek, która prezentacjom muzycznym dodaje atrakcyjności
splendoru.

Kapelmistrz Orkiestry: Wiktor Poloczek

Orkiestra Łowkowice
rollband
ROLAND1

Orkiestra Dęta Bazany

Orkiestra Dęta Bazany to 30 osobowy zespół  z tradycjami. Od niespełna dwóch lat prowadzi go młody i wyjątkowo ambitny dyrygent stąd też repertuar jest bardzo zróżnicowany i „odmłodzony”. Grający muzycy to również w przeważającej ilości młodzi zdolni
i chętni. Orkiestra uczestniczy w przeglądach i festiwalach zdobywając nagrody i wyróżnienia.

Dyrygent: Roland Mendel

Powróćmy jak za dawnych lat

Powróćmy jak za dawnych lat to mimo wieku uczestników +60 najmłodszy zespół wokalny. Istnieje od niespełna pół roku ale dzięki wytrwałej, solidnej i owocnej pracy ma w swoim repertuarze kilkanaście piosenek z dawnych lat. „Zielone wzgórza nad Soliną”, Złoty pierścionek”, „Serduszko puka”, „Kiedy będziesz zakochany”, czy „Augustowskie noce” i „Powróćmy jak za dawnych lat” to tylko niektóre z propozycji. W chwili obecnej zespół „szlifuje” repertuar i już wkrótce będzie gotowy na propozycje występów.

Instruktor: Lubomira Krzenciessa

PJKZDL
pjkdl (2)
Zespoły Kluczborski Dom Kultury

Zespoły Muzyczne

Centrum Kultury w Kluczborku umożliwia młodym mieszkańcom naszej gminy, zainteresowanym każdą formą muzyki, dostęp do sali prób
z podstawowym sprzętem nagłaśniającym. Młodzieżowe zespoły muzyczne ćwiczą u nas od lat. Niektórym z nich udało się zaistnieć zarówno na polskim jak i zagranicznym rynku muzycznym.

Zapraszamy serdecznie muzykujących mieszkańców naszego miasta
i powiatu – tych zrzeszonych w grupach muzycznych i indywidualnych muzyków. Mamy w zanadrzu szereg propozycji. Dlatego wiek nie stanowi żadnej bariery.

Muzyka łagodzi obyczaje i jest dla każdego. Zespoły muzyczne mogą spotykać się na próbach w każdy dowolny dzień tygodnia w godzinach popołudniowych.

Do zobaczenia…

Rytmika - zajęcia umuzykalniające

Rytmika dla Smyka to nic innego jak poznawanie świata muzycznego za pomocą ruchu , melodii i zabawy. Rytmika to propozycja zajęć dla najmłodszych dzieci, której celem jest rozwijanie mowy, słuchu oraz integracja dzieci przy wspólnej zabawie.

Instruktor: Katarzyna Kłosowska

Cymbałki
Rytmika dla smyka
Keyboard
Keybord (2)

Koło Keyboardowe

Nauka gry na keyboardzie jest stosunkowo łatwa, dlatego ten instrument doskonale nadaje się na rozpoczęcie muzycznej edukacji. Przekonaj się o niemal nieograniczonych możliwościach dźwiękowych keyboardu i wydobądź z niego brzmienia wszystkich instrumentów. Rozpocznij lekcje gry na keyboardzie dla początkujących i naucz się, jak czytać nuty i aranżować utwory na klawiszach.

Instruktor: Zbigniew Oszczypko